ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10368001
*
nr 1036 8001
Spegel
1960-tal, Teak, höjd: 96 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 maj 2016
kl 18:55:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/5 10:34:34
1
100 kr
8/5 21:15:16
2
150 kr
9/5 18:40:59
3
200 kr
9/5 18:44:22
2
250 kr
9/5 18:45:11
3
300 kr
9/5 18:45:55
2
Vinnande bud
9/5 18:50:47
3
400 kr
9/5 18:50:47
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:58
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1036 8001
Spegel
1960-tal, Teak, höjd: 96 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 maj 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/5 10:34:34 | 1 | 100 kr |
8/5 21:15:16 | 2 | 150 kr |
9/5 18:40:59 | 3 | 200 kr |
9/5 18:44:22 | 2 | 250 kr |
9/5 18:45:11 | 3 | 300 kr |
9/5 18:45:55 | 2 | Vinnande bud |
9/5 18:50:47 | 3 | 400 kr |
9/5 18:50:47 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:58